SDH horní Němčí

Dobrovolní hasiči nepolevujíve své činnostia i nadále se angažují ve společenském dění a pomáhají, kde je potřeba. I přes tuhou zimu jsme uspořádali již tradiční Hasičský ples, který byl tento rok velmi vydařený. Nechyběla dobrá muzika ani bohatá tombola. Tohou zimou byl ovlivněn i letošní Fašank. jelikož mrzloa až praštělo,bylo potřeba se dostatečně zahřívat. Není proto pochyb, že i fašank se nám pěkně vydařil. S příchodem jara se naše sdružení zaměřilo na trénink hasičského sportu. Tak jako rok minulý i letos jsme přislíbili účast na závodech, a tak bylo třeba se po zimě dostat opět do formy. Tréninky byly oproti loňsku o to veselejší, neboť se s námi na závody připravovalo i nově vzniklé hasičské družstvo žen. Entuziasmus žen popoháněl k lepším výsledkům nejen je samotné, ale i naše mužstvo. Trénovalo se vždy, když byla volná chvíle, pátky, soboty, dokonce i přes svátky. Není tedy divu, že na závody jsme jeli ve velmi dobré formě, a to obě družstva. Letos se Okrsková soutěž konala 12.5.2012 ve Strání. Bohužel zemědělci vymodlený déšť přišel zrovna ten den a tak byly celé závody ve znamení neustálého deště a podmáčené půdy. Za takových podmínek bylo problémem udělat už jen platný pokus. V dešti navíc stávkovala i technika, což situaci jenom zhoršilo.  V tomto ohledu je nutno vzpomenout, že naše mašina jela na 120% a půjčilo si ji nejedno družstvo, které jejich mašina nechala na holičkách. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo obhájit 3. místo  z minulého roku a museli jsme se spokojit s pěkným 5. místem. V tomto ohledu všechny potěšily naše souputnice hasičky, které hned na svých prvních závodech přdvedli perfektní výkon.

Za mužské družstvo sepsal Michal Warchil