Svěcení nového zásahového auta

" Václav " SDH Horní Němčíli

V letošním roce se nám podařilo za velké snahy Obecního úřadu  a SDH získat dotaci od Zlínského kraje na pořízení hasičského auta, které jsme si v rámci možností upravili jako zásahové vozidlo.

Dne 28. září jsme auto nechali požehnat velebným otcem místní farnosti, aby nám dobře sloužilo a chránilo nás.

Pojmenovali jsme ho Václav.

Při této příležitosti jsme uspořádal netradiční sportovní odpoledne, kterého  se zůčastnili sbory dobrovolných hasičů z Horního Němčí,        Dolního Němčí, Polichna a ženský tým z Horního Němčí.

Byly připraveny různé disciplíny - požární útok, hod rozdělovačem, motání hadice B, propojení dvou savic, přetahovaná, nosení nosítek              a pití piva na čas.

Tímto děkujeme Zlínskému kraji, Obecnímu úřadu za vynaložené prostředky a členům SDH, kteří se této akce zúčastnili.