Hasičské družstvo žen

Nápad založit hasičské družstvo žense zrodil v hlavě dlouholeté pomocnice SDH Horní Němčí. Při oznámení založení družstva žen našim chlapům hasičům a obecnímu úřadu, se nám dostalo překvapivé podpory. Díky ní jsme se mohly zůčastnit hned v květnu našich prvních závodů.Dne 17.2.2012 se v hasičárně konala naše první schůze a od té doby jsme se poctivě připravovaly a trénovaly. Po dobu 2 měsíců jsme každou sobotu 3-4 hodiny věnovaly přípravěpožárního útoku a pořadového cvičení. Při blížící se okrskové soutěži ve Strání jsme využily i státních svátků ke zlepšení našich výkonů. Když nám počasí nepřálo, netrénovaly jsme s vodou, ale nasucho v hasičské garáži. Na okrskovou soutěž jsme jely plné očekávání, jakpak asi dopadneme. Panovalo nepříznivé počasí, ale jako správné hasičky jsme se nezalekly a zabojovaly. A podařilo se! Jako historicky první horněmčanské hasičské družstvo žen jsme hned z prvních závodů dovezly pohár. Obsadily jsme neuvěřitelné 2. místo, které nám udělalo neskutečnuo radost. Radost byla o to větší, že jsme se s ní mohly podělit s mnoha fanoušky, kteří nás dojeli podpořit. Jim parří za podporu velké dík. Výsledek závodů nás velmi potěšil a tak bychom se rády i nadále zúčastňovaly soutěží v požárním sportu. Závěrem bychom chtěly poděkovat za snahu a pomoc při přípravě našim klukům hasičům, hlavně Tomášovi Turečkovi, Antonínu Lukášovi Martinu Jančovi, Josefu Dufkovii a Tomáši Šuranskému.

Za ženské družstvo sepsaly Marcela Jančová, Eva Dufková a Michaela Hándlová